Gjuajtën kryeministrin Rama me vezë, ja çfarë dënimi kërkon prokuroria për 8 studentët

Publikuar tek: aktualitet, më 14:15 27-02-2017 Gjuajtën kryeministrin Rama me vezë, ja çfarë dënimi kërkon prokuroria për 8 studentët

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar 60 orë punë në interes publik për secilin nga studentët, që gjuajtën kryeministrin Edi Rama me vezë.

Ngjarja ndodhi në nëntor të 2015-ës, para ambjenteve të Fakultetit të Shkencave Sociale. Rama u qëllua me vezë teksa po hipte në makinën e tij.

Më pas, u ndaluan 7 prej të rinjëve, të cilët ishin pjesë e Lëvizjes për universitetin”.  Studentët e proceduar janë Anila Lushi, Bora Mema, Klodi I. Hoxha, Viki Cipi, Liri Kuçi, Durim Jasharaj, Dardan Konjufca dhe Valton Marku.

Të rinjt protestonin kundër një konference të mbyllur mbi biznesin, ku do të merrte pjesë edhe vetë kryeministri. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nis firmosja e peticionit të vetting-ut në Fier, pensionistët ia marrin këngës (Video)
Kamioni pëson defekt në mes të rrugës, paralizon Llogaranë për disa orë (FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.010730028152466
array(1) { ["section"]=> string(91) "gjuajten-kryeministrin-rama-me-veze-ja-cfare-denimi-kerkon-prokuroria-per-8-studentet-70116" }