Gjuajtën me gurë Lubonjën, revoltohet Sokol Balla: Jemi të vetëm përballë retorikës së egër të politikanëve, fëmijët tanë s'kanë eskorta policie

Publikuar tek: aktualitet, më 17:13 07-07-2019 Gjuajtën me gurë Lubonjën, revoltohet Sokol Balla: Jemi të vetëm përballë retorikës së egër të politikanëve, fëmijët tanë s'kanë eskorta policie

Ndonëse është me pushime në Rio de Janeiro, gazetari i njohur Sokol Balla duket se është shqetësuar shumë pas sulmit me gurë ndaj makinës së analistit Fatos Lubonja.

Në një postim në Instagram, Balla ka sulmuar krerët e opozitës dhe ka shprehur solidarittetin pët Lubonjën, si njeri i medias.

Gazetari deklaron se gazetarët përballen të vetëm me retorikat e egra të politikanëve që nxisin 'të çmendurit' t'i sulmojnë në rrugë në mënyrë agresive.

Ai i ka ironizuar politikanët, teksa i thotë se nuk i ka fëmijët me pallate dhe eskorta policie.

Reagimi i plotë i Sokol Ballës:

Dhe ketu larg ne #rio ndersa shetisja ne #Ipanema pa njerez ne mengjes, mesova per incidentin qe mund te kete perfshire Lubonjen ose vellain e tij. Pastaj lexova postimin e Presidentit, te gruas se Presidentit, te partnerit te saj opozitar dhe te babait te tij shpirteror. Pa i hyre dy-standardeve dhe te vertetes shume thelle, indiferent ndaj mungeses se solidaritetit mes nesh njerezve te medias ne raste te tilla ndaj meje, totalisht solidar me Lubonjen dhe familjaret e tij, edhe ky rast tregon sesa te pambrojtur jane gazetaret, sesa shpesh ata jane vetem me hijen e tyre, perballe retorikave te egra te politikaneve, qe pastaj motivojne indirekt te cmendur ne rruge te sulmojne ata (gazetaret) ne menyre agresive. Nuk e them kete si shenje frike, po jo te gjithe i kemi sistemuar femijet me pallate dhe eskorta policie.

fzeghfjk.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033375978469849
array(1) { ["section"]=> string(148) "gjuajten-me-gure-lubonjen-revoltohet-sokol-balla-jemi-te-vetem-perballe-retorikes-se-eger-te-politikaneve-femijet-tane-s-kane-eskorta-policie-171424" }