Gjuha e trupit e Drejtoreshës së Tatimeve, nga frymëzohet Brisida? Krahasimi...

Publikuar tek: politike, më 15:14 18-09-2015 Gjuha e trupit e Drejtoreshës së Tatimeve, nga frymëzohet Brisida? Krahasimi...

Konferenca për media e Drejtoreshës së Tatimeve pati një jehonë të madhe në media e rrjete sociale, jo vetëm “shprehjet” e Brisida Shehajt që u shndërruan në “komedi interneti”, si “lashë luksin për rrogën 700 euro dhe erdha të bëj shtet”.

Një gjë tjetër që ra në sy ishte gjuha e trupit me të cilën shprehej Drejtoresha e Tatimeve dhe që u krahasua me gjestikulacionet, aq lehtë të identifikueshme, të kryeministrit Rama. Në rrjetet sociale po qarkullon ky krahasim midis Shehajt dhe Ramës, që duhet pranuar se është sikur t’i kesh vendosur para pasqyrës. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dekriminalizimi, Meta: Zhbërja e listave zgjedhore është çështje tjetër
Bushati: Shqipëria del nga procesi i monitorimit për pastrimin e parave »
Article Logic
Execution time: 0.01033616065979
array(1) { ["section"]=> string(80) "gjuha-e-trupit-e-drejtoreshes-se-tatimeve-nga-frymezohet-brisida-krahasimi-21099" }