Gjumë në avion? Boeing 747 që ngjan me një hotel, ka 33 dhoma dhe 76 krevatë (Sa kushton një natë)

Publikuar tek: bota, më 11:34 20-05-2019 Gjumë në avion? Boeing 747 që ngjan me një hotel, ka 33 dhoma dhe 76 krevatë (Sa kushton një natë)

Në qytetin e Stokholmit në Suedi, Oscar Dios gjeti një ide të veçantë për të hapur biznesin e tij.

Ai bleu një avion Boeing 747 nga aeroporti i Arlandas dhe e vendosi në mes të malit atje ku avioni u shndërrua në një hotel.

Me 33 dhoma dhe 76 krevatë, hoteli Jumbostay është një nga vendet me të vizituar në Suedi. Klientet ndjejnë sikur flejnë gjymë në 10 mijë metra lartësi, dhe mund të zgjedhin dhomën në qendrën e pilotimit , në sallën qendrore deri edhe në sallën e motorit.

Çmimet fillojnë nga 400 euro nata për një dhomë të thjeshtë dhe arrinjë deri në 1700 euro për një suitë!

60682528_184638819107665_8365252560549838848_n.jpg60497863_710307576050641_8547784027770191872_n.jpg60459402_539305229933674_3544233624276566016_n.jpg60356212_446079919271510_8412735726109589504_n.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094718933105469
array(1) { ["section"]=> string(101) "gjume-ne-avion-boeing-747-qe-ngjan-me-nje-hotel-ka-33-dhoma-dhe-76-krevate-sa-kushton-nje-nate-164960" }