Gjurmë Shqiptare: Misteri i arit shqiptar (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 23:30 17-03-2018 Gjurmë Shqiptare: Misteri i arit shqiptar (VIDEO) Foto ilustruese

Sa ar ka dalë nga fabrika e Rubikut gjatë periudhës së komunizmit?

Përse ky proces qëndronte i fshehtë dhe ku shkonte kjo pasuri? Si vdiqën një pjesë e punëtorëve të këtij reparti të veçantë? Çfarë thonë dokumentet sekrete?

Për shumë kohë ky proces u mbajt i fshehtë, askush nuk mund të hynte e të dilte në repartin ku prodhoheshin lingotat e arit në Rubik, çdo dokument përcillej me vulën tepër sekret, sasitë shpesh janë kontradiktore.

Për më shumë ndiqni të plotë videon e dokumentarit të gazetarit Marin Mema.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U martua kundër dëshirës së familjes, prej 6 vitesh nuk flet me asnjë
'Ai shoqërohet me zonja të tjera', konflikti mes të moshuarve zgjidhet LIVE në emision »
Article Logic
Execution time: 0.010126113891602
array(1) { ["section"]=> string(53) "gjurme-shqiptare-misteri-i-arit-shqiptar-video-113632" }