Gjuzi: Shtetin nuk e bëjnë as piktorët e as doktorët. Të parët janë fantazistë kurse të dytët të fusin nën dhe

Publikuar tek: politike, më 06:58 10-07-2020 Gjuzi: Shtetin nuk e bëjnë as piktorët e as doktorët. Të parët janë fantazistë kurse të dytët të fusin nën dhe Deputeti Kujtim Gjuzi

Deputeti Kujtim Gjuzi thotë se shtetin nuk e bëjnë as piktorët dhe as doktorët. Sipas tij, të parët janë fantazistë kurse të dytët me gabimet e tyre të fusin në dhe.

Në emisionin “360 Gradë”, Gjuzi u shpreh se nga 8 krerët e partive në vend, vetëm njëri është jurist dhe sipas tij juristët ndërtojnë një shtet të së drejtës.

“Nga 8 krerët e partive politike ne kemi zgjedhur një jurist në krye. Kemi zgjedhur jurist , se juristët dhe ekonomist ndërtojnë shtetin e së drejtës. Nuk e ndërtojnë as piktorët dhe as doktorët.

Piktorët janë fantazistë, ndër doktorët nuk po e them se çfarë janë. Dëmet doktorit i mbulon dheu thonë.

Doktori nuk ka vrarë njëri, ka vrarë ministri i Brendshëm. Gjuzin nuk  e ka lënë akoma mendja që të marrë përgjegjësi që nuk ia mbajnë shpatullat”, tha deputeti.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010748147964478
array(1) { ["section"]=> string(115) "gjuzi-shtetin-nuk-e-bejne-as-piktoret-e-as-doktoret-te-paret-jane-fantaziste-kurse-te-dytet-te-fusin-nen-dhe-213386" }