Gjykata dënon me 30 mijë lekë gjobë kundëradmiralin Kristaq Gervenin

Publikuar tek: aktualitet, më 11:11 08-04-2015 Gjykata dënon me 30 mijë lekë gjobë kundëradmiralin Kristaq Gervenin

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 30 mijë lekë gjobë kundëradmiralin Kristaq Gerveni për “pranim favoresh të ushtarakut”.

Sipas prokurorisë e cila kërkonte 6 muaj burg, ai e ka kryer veprën penale me qëllim përfitimi moral, duke u paraqitur në selinë e NATO­s, më shumë se një herë si ushtaraku shqiptar me shenjat dalluese të grades ushtarake më superiore të Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë. Kundëradmirali Gerveni u paraqit në takimin e NATO-s me gradën e admiralit. Avokati Mbrojtës i Gervenit tha se vendimiështë i padrejtë dhe do të apelohet.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Marinza/Ministri i Mjedisit Koka: Fajin e ka Berisha, nuk kontrolloi Bankers-in për 8 vjet
Ministri Cani: Do të rritet numri i punonjësve në lojërat e fatit »
Article Logic
Execution time: 0.011005163192749
array(1) { ["section"]=> string(73) "gjykata-denon-me-30-mije-leke-gjobe-kunderadmiralin-kristaq-gervenin-8122" }