Gjykata e Apelit ndryshon masën e sigurisë, “arrest shtëpie” për gjyqtarin Rasim Doda

Publikuar tek: aktualitet, më 12:29 23-06-2015 Gjykata e Apelit ndryshon masën e sigurisë, “arrest shtëpie” për gjyqtarin Rasim Doda

Gjykata e Apeli ka ndryshuar masën e sigurisë për gjyqtarin e Sarandës,Rasim Doda. Gjykata ka vendosur që ndaj Dodës ndryshohet masa e sigurisë nga “arrest me burg” në “arrest shtëpie”. Gjyqtari Doda akuzohet për korrupsion pasiv. Doda u prangos, pasi Prokuroria e akuzon se i kërkoi 80 mijë euro një qytetari në këmbim te vendimit pro tij. Por pasi nuk mori pagesën, gjyqtari ndërroi diapozitivin duke dhënë një tjetër vendim, këtë radhë ne favor të palës kundërshtare. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vodhi 62 milionë lekë arrestohet ish-punonjësja e postës së Novoselës
Tahiri:Këtë të dielë fituan zgjedhjet e lira dhe të ndershme, fitoi demokracia »
Article Logic
Execution time: 0.011512994766235
array(1) { ["section"]=> string(88) "gjykata-e-apelit-ndryshon-masen-e-sigurise-arrest-shtepie-per-gjyqtarin-rasim-doda-14425" }