Gjykata e Apelit: Pafajësi për të gjithë anëtarët e bandës "Hakmarrja për Drejtësi”

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:40 14-02-2017 Gjykata e Apelit: Pafajësi për të gjithë anëtarët e bandës

Gjykata e Apelit ka marrë dje vendimin e papritur për të shpallur të pafajshëm të gjithë anëtarët e  bandës famëkeqe “Hakmarrja për Drejtësi”. Në mars të 2016 Gjykata e Lartë riktheu për gjykim dosjen ‘Hakmarrja për Drejtësi’, duke ia kaluar atë për gjykim Apelit të Krimeve të Rënda që dje gjykoi t'i shpallte të gjithë të pafajshëm.

Organizata “Hakmarrje për Drejtësi” u shpall publikisht në 13 tetor 1996, por ajo ishte krijuar afro një dakadë e gjysmë më parë në 1994 në qytetin e Durrësit me qëllimin e krijimit të një organizate të tillë ishte destabiliteti i vendit. Dy themeluesit e saj janë vëllezërit Leart Shyti dhe Orik Shyti. Anëtarë të saj janë: Altin Arapi, Pasho Novruzi, Dritan Hate, Gëzim Gjoni, Gentian Haka, Nikolin Novruzi, Roland Shyti, Kreshnik Spahiu dhe Altin Arapi

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Durrsakët në protestë: Po betonizohen rrënjët tona ilire, të ndërpriten punimet për Velierën
Kjo foto e shkrepur në Tiranë do t’ju lerë pa fjalë »
Article Logic
Execution time: 0.012319087982178
array(1) { ["section"]=> string(86) "gjykata-e-apelit-pafajesi-per-te-gjithe-anetaret-e-bandes-hakmarrja-per-drejtesi-68643" }