Gjykata e Arbitrazhit BEFASON klubin e Skënderbeut, jep vendimin e PAPRITUR

Publikuar tek: sport, më 16:29 14-06-2018 Gjykata e Arbitrazhit BEFASON klubin e Skënderbeut, jep vendimin e PAPRITUR

Gjykata e Arbitrazhit për Sport (CAS) ka dhënë vendimin përfundimtar për ekipin e Skënderbeut.

LEXOJENI VENDIMIN E PLOTË DUKE KLIKUAR KËTU.

Skënderbeu kërkoi pezullimin e dënimit të dhënë UEFA. Më 29 mars 2018, Trupi i Kontrollit, Etikës dhe Disiplinës i UEFA (UEFA CEDB) gjeti KS Skënderbeu përgjegjës për aktivitete të ndryshme të ndreqjes së ndeshjeve dhe lëshoi një vendim në të cilin

Klubi shqiptar ishte përjashtuar nga pjesëmarrja në Klubet e UEFA-s për të cilat do të ishte kualifikohen gjatë dhjetë viteve të ardhshme dhe i kanë urdhëruar klubit të paguajë një gjobë prej 1.000.000 euro.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070979595184326
array(1) { ["section"]=> string(81) "gjykata-e-arbitrazhit-befason-klubin-e-skenderbeut-jep-vendimin-e-papritur-124386" }