Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë del "jashtë funksionit"

Publikuar tek: sport, më 20:42 05-09-2018 Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë del Gjykata e CAS

Tashmë CAS apo Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë nuk do të merret më me disa çështje komplekse në lidhje me futbollin.

Ky është vendimi i marrë nga Gjykata e Apelit në Bruksel pas një ankese të paraqitur nga klubi i Searing kundër qeverisë së futbollit FIFA, pasi ndaloi ekipin të kalonte pronësin të një palë e tretë.

Sipas vendimit, as FIFA dhe as UEFA apo dhe federatat kombëtare nuk do të kenë “fuqinë” të pezullojnë apo përjashtojnë ekipet nga kompeticionet në bazë të vendimeve të CAS.

 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0086240768432617
array(1) { ["section"]=> string(68) "gjykata-e-arbitrazhit-sportiv-ne-lozane-del-jashte-funksionit-133303" }