Gjykata e Lartë/ Hidhet shorti për tupin gjykues, do përcaktojë masën e sigurisë për Prengën

Publikuar tek: aktualitet, më 12:40 07-09-2015 Gjykata e Lartë/ Hidhet shorti për tupin gjykues, do përcaktojë masën e sigurisë për Prengën

Është hedhur shorti për tupin gjykues të Gjykatës së Lartë, që do të jap masën e sigurisë për deputetin e PS-së Armando Prengën.

Trupa gjykuese përbëhet nga: Artan Broci, Artan Zeneli, Edmond Islamaj, Tom Ndreca dhe Mirela Fana.

Seanca do të zhvillohet ditën e nesërme, ndërkohë që Kuvendi miratoi sot kërkesën e prokurorisë për arrestimin e Prengës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohen dy persona 39 dhe 71 vjeç, kryen akte të shëmtuara ndaj një 6 dhe 13 vjeçareje
Gjykata cakton 6 muaj mbrojtje për 14 vjeçaren Kajtazi, ka frikë të kthehet në shtëpi »
Article Logic
Execution time: 0.011528015136719
array(1) { ["section"]=> string(96) "gjykata-e-larte-hidhet-shorti-per-tupin-gjykues-do-percaktoje-masen-e-sigurise-per-prengen-20166" }