Gjykata e Lartë/ Komisioni i ligjeve rrëzon dekretin e Nishanit

Publikuar tek: politike, më 19:36 26-01-2015 Gjykata e Lartë/ Komisioni i ligjeve rrëzon dekretin e Nishanit

Komisioni i i ligjeve ka rrëzuar sot dekretin e presidentit, Bujar Nishani për kthimin e ligjit për Gjykatën e Lartë. Sipas kreut të këtij komisioni, Fatmir Xhafa, ligji për Gjykatën e Lartë nuk lidhje me reformën në drejtësi dhe se ky ligj zgjidh ngërcin që ekziston me presidentin.

Xhafa ka deklaruar gjithashtu se jo për çdo ligj që pritet të kalojë në Kuvend, duhet mendimi i Komisionit të Venecias.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091788768768311
array(1) { ["section"]=> string(67) "gjykata-e-larte-komisioni-i-ligjeve-rrezon-dekretin-e-nishanit-1554" }