Gjykata e Lartë lë në fuqi vendimin e Apelit për të dënuarit e masakrës së Çoles, sot u pezulluan dy prokurorë

Publikuar tek: aktualitet, më 12:36 23-02-2017 Gjykata e Lartë lë në fuqi vendimin e Apelit për të dënuarit e masakrës së Çoles, sot u pezulluan dy prokurorë

Gjykata e Lartë ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Apelit për të dënuarit e masakrës së Çoles në Vlorë, ku në prill të 2015-ës u vranë tre persona.

Gjykata ka lënë në fuqi dënimin me burgim të përjetshëm për Aleksandër Llanaj dhe dënimin me 35 vjet burg për Ani Begaj dhe Bertil Aliaj.

Sot, kryeprokurori Adriatik Llalla pezulloi dy prokurorët që janë marrë me këtë çështje, pasi në seancën e zhvilluar në Gjykatën e Lartë ata ndryshuan qëndrim në favor të të dënuarve.

Lexo edhe: Letra që iu dorëzua Nishanit: Fëmijët po na i vrasin për të dytën herë. Kryeprokurori Llalla shkarkon sot Artur Selmanin dhe Alma Muçën

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përurohet këndi i forcës tek Liqeni Artificial, Veliaj: Alternativë ndryshe nga bastet e kafet
Ekstradohet biznesmeni maqedonas, mashtroi kompanitë e pajisjeve elektronike në Tiranë »
Article Logic
Execution time: 0.009678840637207
array(1) { ["section"]=> string(115) "gjykata-e-larte-le-ne-fuqi-vendimin-e-apelit-per-te-denuarit-e-masakres-se-coles-sot-u-pezulluan-dy-prokurore-69695" }