Gjykata e Lartë publikon të dhënat për 2018-ën: Shqetësuese! Shumë çështje presin gjykim (SHIFRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:32 09-01-2019 Gjykata e Lartë publikon të dhënat për 2018-ën: Shqetësuese! Shumë çështje presin gjykim (SHIFRAT)

Gjykata e Lartë ka publikuar sot të dhënat për aktivitetin e këtij institucioni për vitin 2018.

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare Gjykata e Lartë shpegon se se ka një rritje të dukshme të çështjeve që presin të gjykohen. Sipas gjykatës ky vazhdon të mbetet një problem shqetësues pasi ndikon drejtpërdrejtë në ecurinë e administrimit të shpejtë dhe efektiv të drejtësisë

 "Sot më datë 09.01.2019, Gjykata e Lartë e Republikës së Shqipërisë, ka përfunduar përpunimin e të dhënave statistikore mbi aktivitetin e vendimmarrjes së saj për vitin 2018.

Nga analiza e të dhënave statistikore, rezulton se ka një rritje të dukshme të çështjeve që presin të gjykohen. Numri i tyre (2018) arrin në 28.863. Ky vazhdon të mbetet problem shqetësues për veprimtarinë e Gjykatës së Lartë, pasi ndikon drejtpërdrejtë në ecurinë e administrimit të shpejtë dhe efektiv të drejtësisë", thuhet në njoftim.

Më poshtë të dhënat e plota:

1.png

2.png

3.png

4.png

 

5.png

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Balla mbledh Shtabin e Emergjencës, me drejtorët në Qafë-Thanë
9 milion euro në këmbim të jetës së 68 vjeçares, ka humbur prej 31 tetorit »
Article Logic
Execution time: 0.011786937713623
array(1) { ["section"]=> string(101) "gjykata-e-larte-publikon-te-dhenat-per-2018-en-shqetesuese-shume-ceshtje-presin-gjykim-shifrat-148085" }