Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e Palokës, kërkoi test droge për Ramën

Publikuar tek: politike, më 10:58 04-05-2015 Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e Palokës, kërkoi test droge për Ramën

Gjykata e Lartë ka rrëzuar sot dy kërkesat e bëra nga kreu i Grupit Parlamentar i PD-së, Edi Paloka në çështjen e hapur nga kryeministri Edi Rama ndaj tij.

Paloka kishte kërkuar nga Gjykata që merrte tabulatet telefonike të kryeministrit, si dhe ky i fundit t’i nënshtrohej gjithashtu një testi droge. Gjykata e Lartë ka argumentuar se dy kërkesat e deputetit demokrat nuk kanë lidhje me objektin e çështjes.

Kryeministri Rama ka paditur në Gjykatë, Edi Palokën për “shpifje”, pasi ky i fundit ka akuzuar numrin një të qeverisë si person të lidhur me krimin.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091090202331543
array(1) { ["section"]=> string(75) "gjykata-e-larte-rrezon-kerkesen-e-palokes-kerkoi-test-droge-per-ramen-10316" }