Gjykata e Lartë shpall mos kompetencë për gjykimin e Mark Frrokut

Publikuar tek: politike, më 11:56 16-03-2016 Gjykata e Lartë shpall mos kompetencë për gjykimin e Mark Frrokut

Gjykata e Latë ka dërguar dosjen e ish-deputetit Mark Frroku, për gjykim në Shkallën e Parë. Dërgimi i dosjes është bërë pas shpalljes sqë mos kompetencës për gjykimin e tij nga Gjykata e Lartë.

Frroku akuzohet për vrasjen e shtetasit shqiptar  Aleksandër Kurti në 5 mars të vitit 1999.Ai u qëllua për vdekje me thikë në një stacion metroje, Gare du Midi, në rrugën ‘Fonsny", në jug të Brukselit. Po sipas mediave belge thuhet se Frroku përdorte identitet të rremë të një kosovari dhe se rezulton i dënuar me 10 vite burg nga Gjykata belge.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088751316070557
array(1) { ["section"]=> string(71) "gjykata-e-larte-shpall-mos-kompetence-per-gjykimin-e-mark-frrokut-35232" }