Gjykata e Shkodrës lë në burg “kokën” e grupit të gjobëvënësve, Muhamet Lici

Publikuar tek: aktualitet, më 12:45 07-03-2017 Gjykata e Shkodrës lë në burg “kokën” e grupit të gjobëvënësve, Muhamet Lici

Mbetet në burg 25-vjeçarin Muhamet Lici, i konsideruar si “koka” e grupit të gjobëvënësve në Shkodër.

Gjykata e qytetit verior vendosi masën e sigurisë “arrest me burg” për të riun, ndërsa masa pritet edhe për 8 anëtarët e tjerë të grupit.

Ata u arrestuan pak ditë më parë në operacion e koduar “Ilegall Bill” policia e shtetit dhe Forcat RENEA prangosën Muhamet Licin dhe bashkëpunëtorët e tij.

Mes të arrestuarve janë edhe Abedin Eljaz Bajraktari, Denis Zaim Skutina, Shtetasi G.S, Besmir Merzuk Domnori, Gëzim Ragip Vajushi, Fatmir Vehbi Dibra, Ibrahim Lici, H. L, 16 vjeç.

Ata akuzohen për “armbajtje pa leje” dhe “Shantazhit për zhvatjen e pasurisë”.

 lici.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Njihuni me profesorin që dikur lexonte 490 romane në vit, ndërsa sot plotëson fjalëkryq në çadrën e PD-së
Plas "lufta" mes gjigandëvë mediatikë, Ora News dhe Digitalb përplasen për sinjalin e transmetimit »
Article Logic
Execution time: 0.010702133178711
array(1) { ["section"]=> string(79) "gjykata-e-shkodres-le-ne-burg-koken-e-grupit-te-gjobevenesve-muhamet-lici-71055" }