Gjykata e Tiranës nuk njeh zgjedhjet e FSHF-së? Reagon Federata: Ja e vërteta

Publikuar tek: sport, më 17:48 30-03-2018 Gjykata e Tiranës nuk njeh zgjedhjet e FSHF-së? Reagon Federata: Ja e vërteta

Pas publikimit në media të ndryshme, të lajmit se Gjykata e Tiranës ka refuzuar zgjedhjet e FSHF-së, ka reaguar vetë Federata. Nëpërmjet një njoftimi për mediat, FSHF ka sqaruar situatën.

Njoftimi i FSHF-së:

“FSHF njofton opinionin publik se nga Gjykata e Tiranës nuk ka një vendim refuzimi apo konstatimi të paligjshmërisë së zgjedhjeve të fundit të organeve drejtuese të FSHF. Ky vendim ka të bëjë vetëm me kthimin e kërkesës, për shkak të plotësimit të disa dokumentave shtesë që ka kërkuar gjykata. Pasi të plotësohet dokumentacioni i kërkuar FSHF do ti ridrejtohet gjykatës për depozitimin e dokumenteve që parashikon Ligji.

Kjo praktikë në Gjykatë ka të bëjë vetëm me rregjistrimin e akteve. Legjislacioni në fuqi kërkon që këto akte të rregjistrohen në Gjykatën e Tiranës, dhe nga ana e saj, gjyqtarja e çështjes ka kërkuar vetëm disa plotësime në dokumentacionin e kërkuar, të cilat shumë shpejt do ti vihen në dispozicion.”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071229934692383
array(1) { ["section"]=> string(82) "gjykata-e-tiranes-nuk-njeh-zgjedhjet-e-fshf-se-reagon-federata-ja-e-verteta-115098" }