Gjykata finlandeze dënon me burg të gjithë ekipin kombëtar të volejbollit

Publikuar tek: bota, më 17:30 05-07-2016 Gjykata finlandeze dënon me burg të gjithë ekipin kombëtar të volejbollit

Një Gjykatë në Finlandë ka dënuar me burg 6 sportistët e ekipit kombëtar të volejbollit në Kubë pas akuzave për përdhunim.

Gjykata tha se të gjashtë volejbollistët do të qëndrojnë në burg derisa policia të ngre akuzën ose në të kundërt do të lihen të lirë.

Ekipi kubanez i volejbollit ndodhej në Finlandë për të marë pjesë në kampionatin botëror, por fundjavën e kaluar një grua i denoncoi të gjashtë në polici duke thënë se e kishin përdhunuar dhe rrahur në dhomën e hotelit rreth 100 kilometra larg Helsinkit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007565975189209
array(1) { ["section"]=> string(79) "gjykata-finlandeze-denon-me-burg-te-gjithe-ekipin-kombetar-te-volejbollit-45613" }