Gjykata hedh 'knock-out' pretendimet e Donald Trump, një tjetër shtet i jep fitoren Joe Biden

Publikuar tek: bota, më 23:55 23-11-2020 Gjykata hedh 'knock-out' pretendimet e Donald Trump, një tjetër shtet i jep fitoren Joe Biden Fotomontazh, Donald Trump dhe Joe Biden

Shpresat e Donald Trump për të fituar një mandat të ri presidencial në SHBA kanë marrë një goditje të fortë mbrëmjen e sotme.  

Bordi Shtetëror i Miçiganit ka rinumëruar votat dhe ka dalë në konkluzion se nuk ka pasur manipulim të rezultatit.

Bordi i cili ka dy republikanë dhe dy demokratë në përbërje, konfirmoi rezultatet në një votim 3-0 me një abstenim

Aleatët e Trump dhe kandidati i tij për Senatit GOP, John James e kishin nxitur panelin të vononte votimin për dy javë për të kontrolluar votat në Qarkun Demokratik të Ëayne.

Për këtë, rezultatet e zgjedhjeve të 3 nëntorit flasin në favor të Joe Biden, i cili merr kështu 16 votat elektorale të shtetit.

Donald Trump ka dërguar shumë shtete në dyert e Gjykatës së Lartë me pretendimin se janë manipuluar rezultatet e votimit, por deri më tani, asnjë gjë nuk është pranuar nga ligji.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Situata drejt normalizimit në Spanjë, Katalonja rihap baret, restorantet dhe kinematë pas karantinimit 5-javor
‘Të bëjnë atë që duhet bërë’, Donald Trump i hap rrugë tranzicionit Presidencial në Shtëpinë e Bardhë »
Article Logic
Execution time: 0.010235071182251
array(1) { ["section"]=> string(97) "gjykata-hedh-knock-out-pretendimet-e-donald-trump-nje-tjeter-shtet-i-jep-fitoren-joe-biden-228886" }