Gjykata hedh poshtë padinë e Shkëlzen Berishës, Balla apel gjykatës: Të mbyllen hetimet e dosjes CEZ

Publikuar tek: aktualitet, më 14:35 19-06-2019 Gjykata hedh poshtë padinë e Shkëlzen Berishës, Balla apel gjykatës: Të mbyllen hetimet e dosjes CEZ

Gjykata ka hedhur poshtë padinë e Shkëlzen Berishës të ngitur ndaj kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla.

'Gjykata vendosi të rrëzojë poshtë kallëzimin e bërë nga i biri i Berishës. Shkëlqen Berisha ka kryer evazion fiskal gjatë kohës që babai i tij ishte në detyrë.

Këto nuk janë përgjime por prova kuptimplotë sesi funksiononte regjimi i asaj kohe dhe si pasuroheshin ne kurriz të shqiptarëve.

Apeli im sot pas këtij vendimi gjykate është që prokuroria të mbyllë hetimet përsa i përket skandalit të dosje ÇEZ tek e cila i pari në liste i akuzuar është Sali Berisha për 419 milion euro', u shpreh Balla.

Kujtojmë se sjali i ish kryeministrit paditi për shpifje Ballën, lidhur me provat e publikuara nga komisionit hetimor parlamentar për çështjen ‘CEZ’.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027974843978882
array(1) { ["section"]=> string(105) "gjykata-hedh-poshte-padine-e-shkelzen-berishes-balla-apel-gjykates-te-mbyllen-hetimet-e-dosjes-cez-168865" }