Gjykata i hodhi poshtë padinë ndaj Ballës, Shkëlzen Berisha: Ka dashur të lajë duart

Publikuar tek: aktualitet, më 14:47 19-06-2019 Gjykata i hodhi poshtë padinë ndaj Ballës, Shkëlzen Berisha: Ka dashur të lajë duart

'Gjykata ka dashur të lajë duart për shkak të presionit politik', kështu u shpreh Shkëlzen Berisha pasi gjykata hodhi poshtë padinë e tij ndaj kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla.

'Gjykata ka dashur të lajë duart për shkak të presionit politik. Fatkeqësia nuk është se Balla nuk u dënua për shpifje se ju i keni parë denoncimet pulike për udhëtimet e Ballës me trafikantë droge.

Organizata kriminale e Rilindjes i ka vënë këmbët në fyt drejtësisë. Unë do të vazhdoj të përballem me këtë betej ligjore, është provuar katërcipërisht para gjykatës. Kjo betejë do vazhdojë në gjyaktën e Apelit dhe më tej', u hspreh më tej Berisha.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024535179138184
array(1) { ["section"]=> string(89) "gjykata-i-hodhi-poshte-padine-ndaj-balles-shkelzen-berisha-ka-dashur-te-laje-duart-168869" }