Gjykata jep vendimin për shqiptarin, ishte në kërkim ndërkombëtar

Publikuar tek: aktualitet, më 09:02 10-09-2017 Gjykata jep vendimin për shqiptarin, ishte në kërkim ndërkombëtar

Gjykata e Shkodrës ka dhënë sot masën e sigurisë “Arrest me burg” për shtetasin Edmond Como.

42-vjeçari u arrestua para pak ditësh nga Policia e Shkodrës dhe mbi të rëndon akuza për veprën penale “Vjedhje me dhunë e kryer në bashkëpunim”.

Como ka qenë në kërkim nga drejtësia italiane dhe njihet si anëtar i grupeve të rrezikshme kriminale. Arrestimi i tij pritet të sjellë dhe ekstradimin drejt shtetit fqinj ku ka qënë i dënuar dhe më parë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071439743041992
array(1) { ["section"]=> string(70) "gjykata-jep-vendimin-per-shqiptarin-ishte-ne-kerkim-nderkombetar-91789" }