Gjykata Kushtetuese rrëzon Elvis Rroshin, Kavaja në zgjedhje të parakohshme

Publikuar tek: aktualitet, më 17:11 07-03-2017 Gjykata Kushtetuese rrëzon Elvis Rroshin, Kavaja në zgjedhje të parakohshme

Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar kërkesën e ish-kryebashkiakut të Kavajës, Elvis Rroshi për shfuqizimin e vendimit të Komisioni Qendror të Zgjedhjeve për shkarkimin e tij nga detyra.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ndërpreu mandatin e tij si Kryetar i Bashkisë së Kavajës në kuadër të ligjit të dekriminalizimit.

Por, Rroshi nuk ka rënë dakord me këtë vendim dhe për këtë arsye i është drejtuar Gjykatës Kushtetuese ku ka kërkuar edhe shfuqizimin e vendimit të qeverisë.

Sot, Rroshi është ballafaquar lidhur me kërkesën e tij për shfuqizimin e disa pikave të ligjit të dekriminalizimit të cilat janë hedhur poshtë nga Kushtetuesja.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Plas "lufta" mes gjigandëvë mediatikë, Ora News dhe Digitalb përplasen për sinjalin e transmetimit
I preu kokën me thikë 65-vjeçarit, Alban Voda shokon gjykatësit me këtë deklaratë në sallën e gjyqit »
Article Logic
Execution time: 0.0099442005157471
array(1) { ["section"]=> string(80) "gjykata-kushtetuese-rrezon-elvis-rroshin-kavaja-ne-zgjedhje-te-parakohshme-71060" }