Gjykata lë në burg ish-drejtoreshën e 'Shtëpisë së Fëmijës' në Shkodër

Publikuar tek: aktualitet, më 11:36 11-01-2017 Gjykata lë në burg ish-drejtoreshën e 'Shtëpisë së Fëmijës' në Shkodër

Gjykata e Shkodrës ka lënë në burg ish-drejtoreshën e Shtëpisë së Fëmijës, Albana Llazarin.

Mësohet se avokati i Llazarit ka kërkuar shtyrje të seancës por, pavarsisht kësaj gjykata ka dhënë vendimin. Llazani akuzohet se ka lejuar abuzime seksuale në Shtëpinë e Fëmijës, ndërkohë që ishte në krye të institucionit. Ajo u arrestua menjëherë pas publikimit të videoskandalit, ndërkohë që Avokati i Popullit po ashtu evidentoi se ish-drejtorja e Shtëpisë së Fëmijës ka lejuar dhunën seksuale të shkaktuar prej birit të saj ndaj dy fëmijëve të mitur të jetimores në Shkodër. Ngjarja e rëndë ka ndodhur gjatë eskursioneve të organizuar në Velipojë.

Një nga vajzat e abuzuara në këtë qendër ka pohuar përpara psikologut të Avokatit të Popullit se janë abuzuar seksualisht nga djali i ish-drejtoreshës së kësaj qendre, Albana Llazani gjatë një ekskursioni.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Emergjencat Civile raportojnë për situatën në vend: Probleme me qarkullimin në rrugë, ujin e pijshëm dhe energjinë elektrike
Të rinjtë e PS, LSI dhe PD bëhen bashkë, protestë përpara Ambasadës Franceze: Lironi Ramush Haradinajn »
Article Logic
Execution time: 0.010124206542969
array(1) { ["section"]=> string(74) "gjykata-le-ne-burg-ish-drejtoreshen-e-shtepise-se-femijes-ne-shkoder-65208" }