Gjykata pezullon gjobën e Bashkisë Tiranë ndaj Partisë Demokratike

Publikuar tek: politike, më 18:06 29-02-2016 Gjykata pezullon gjobën e Bashkisë Tiranë ndaj Partisë Demokratike

Gjykata e Tiranës ka vendosur të pezullojë gjobën që Bashkia Tiranë vendosi ndaj Partisë Demokratike më datë 8 dhjetor të 2015-ës.

Vendimi për pezullim ndalon çdo veprim deri në momentin kur Gjykata do të japë vendimin përfundimtar, pasi të shqyrtohen të gjitha pretendimet e palëve të marra në administrim ditën e sotme.

Gjoba e vendosur ndaj Partisë Demokratike për dëmet e shkaktuara gjatë protestës së 8 dhjetorit është kontestuar nga PD-ja duke e quajtur të pavlefshme dhe të falsifikuar, por Bashkia këmbëngul në pagesën e 16.3 milionë lekëve.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0090429782867432
array(1) { ["section"]=> string(72) "gjykata-pezullon-gjoben-e-bashkise-tirane-ndaj-partise-demokratike-33842" }