Gjykata vendos për rihapjen e dosjes ndaj zyrtarëve të Bashkisë Sarandë, u kallëzuan nga KLSH

Publikuar tek: aktualitet, më 23:37 02-02-2018 Gjykata vendos për rihapjen e dosjes ndaj zyrtarëve të Bashkisë Sarandë, u kallëzuan nga KLSH

Gjykata e Sarandës ka vendosur për rihapjen e dosjes ndaj zyrtarëve të Bashkisë Sarandë, të kallëzuar në Prokurori për shkaktimin e dëmit prej rreth 1 milion euro.

Pasi Prokuroria e Sarandës vendosi pushimin e hetimeve, KLSH ankimoi në Gjykatën e Sarandës, që pas shqyrtimit të çështjes vendosi për rihapjen e saj.

Prokuroria e këtij qyteti tashmë është e detyruar të rihapë dosjen me kallëzimin penal ndaj kryetares së Bashkisë dhe disa zyrtarëve të tjerë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011965990066528
array(1) { ["section"]=> string(99) "gjykata-vendos-per-rihapjen-e-dosjes-ndaj-zyrtareve-te-bashkise-sarande-u-kallezuan-nga-klsh-108920" }