Gjykatësja amerikane betohet mbi Kuran, revoltohen mijëra qytetarë (Video)

Publikuar tek: bota, më 14:41 15-12-2015

Një gjykatëse në Shtetet e bashkuara të Amerikës, është betuar, ndoshta për herë të parë në historinë e vendit, mbi librin e Kuranit.

Ndryshe nga sa jemi mësuar të shohim, ku gjykatësit amerikanë betohen përpara se të nisin punë në zyrë, po ashtu si Presidenti i Shteteve të Bashkaura, të cilit Kushtetuta i kërkon të betohet përpara se të nisë detyrën e re. Por Carolyn Ëalker- Diallo, e besimit mysliman ka zgjedhur të betohet mbi librin e Kuranit.

Vetë Kushtetuta amerikane e lejon betimin mbi çdo libër feta rose Kushtetutën vetë, por një gjë e tillë nuk është pritur mirë nga shumë nju jorkezë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012072801589966
array(1) { ["section"]=> string(77) "gjykatesja-amerikane-betohet-mbi-kuran-revoltohen-mijera-qytetare-video-27819" }