"Gjykim për shpifje", reagon deputeti demokrat pas deklaratës së KQZ-së: Nuk kam patur asnjë dijeni

Publikuar tek: aktualitet, më 14:58 19-02-2017

Deputeti i Partisë Demokratike, Asllan Dogjani ka reaguar pas deklaratës së KQZ në lidhje me procesin e dekriminalizimit, ku rezulton se nuk ka shënuar asgjë në rubrikat e formularit të vetëdeklarimit por, sipas vërtetimit të gjendjes gjyqësore rezulton se ka një gykim për shpifje dhe që gjykata e shkallës së parë dhe e apelit Shkodër kanë pushuar gjykimin.

Ai shprehet se në lidhje me këtë gjykim për shpifje të pushuar nga dy shkallët e gjykimit nuk ka patur asnjë dijeni.

Reagimi i Deputetit Demokrat:

Sot nga KQZ kanë dalë disa emra ku midis tyre përmendet dhe emri im ku bëhet fjalë për një gjykim për shpifje dhe që gjykata e shkallës parë dhe e apelit Shkodër kanë pushuar gjykimin.

Pavarsisht se nuk ka asnjë problem me mua dua tju informoj se në lidhje me këtë gjykim gjoja për shpifje të pushuar nga dy shkallet e gjykimit unë nuk kam patur asnjë dijeni....

Së dyti nga verifikimet që bëra me rezultoi se: Në vitin 2004 kur unë isha drejtor i policise së Shkodrës filluam një operacion për kapjen e një personi shumë të rrezikshem për disa vrasje.

Pasi dështuam në disa operacione për kapjen e këtij personi u informova nga policia kriminale se kishte të dhëna se operacionet na dekonspiroheshin nga një polic i komisariatit të Shkodrës.

Mbi bazën e këtij informacioni të policisë kriminale unë e kalova këtë polic në një detyrë tjetër me një pozicion më të ultë dhe më pas e trasferova policin e dyshuar në një komisariat tjetër me motivacioni se dyshohet se dekonspiron operacione të policisë Rreth dy jave pas trasferimit të policit në arritëm ta kapim personi e kërkuar të cilin gjykata e dënoi me 25 vite burgim...

Për këtë sot mora vesh se polici i dyshuar si i lidhur me personin në kërkim për vrasje me paska paditur në gjykaten e Shkodrës për shpifje ndaj tij dhe me të drejtë gjykata e shkallës parë dhe e apelit e kanë pushuar çështjen....

fh.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjen portofolin me 1.300 euro, ish-trafikanti shqiptar i drogës surprizon policinë italiane me gjestin e tij
Historia prekëse e babait që humbi 8 djem dhe ka vetëm një vajzë, ja pse i kërkoi falje sot (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.0042140483856201
array(1) { ["section"]=> string(101) "gjykim-per-shpifje-reagon-deputeti-demokrat-pas-deklarates-se-kqz-se-nuk-kam-patur-asnje-dijeni-69228" }