Gjylameti: Ekipi kundërshtar duket nga drejtuesi që ka. PS s’ka qenë ndonjëherë e lidhur me elementë kriminalë

Publikuar tek: politike, më 22:47 22-02-2021 Gjylameti: Ekipi kundërshtar duket nga drejtuesi që ka. PS s’ka qenë ndonjëherë e lidhur me elementë kriminalë Blerina Gjylameti

Deputetja e PS-së Blerina Gjylameti, e ftuar në PolitikOn, u shpreh se pse PD ngriti çadër dhe pse PS ngriti çadër, ishte për arsye të ndryshme.

Ajo tha se ekipi kundërshtar shihet nga drejtuesi që ka, deklaroi se PS nuk ka pasur asnjëherë lidhje me elementë kriminalë.

Gjylameti: Ne nuk kemi djegur ndonjëherë mandate. Arsyeja pse PD ngriti çadër dhe pse ne ngritëm çadër, ishte për arsye të ndryshme. Ne kemi shtrirë dorën e bashkëpunimit gjithë kohës, ndërsa aso kohe mazhoranca nuk e ka bërë. Ne dolëm se votat vidheshin ditën me diell. Në 2017-n ne na besuan për punën që kishim bërë në 4 vite. Ndërkohë, ekipi kundërshtar duket qysh nga drejtuesi i cili në 4 vite në drejtimin e bashkisë Tiranë nuk bëri asgjë.    

PS nuk ka qenë asnjëherë e lidhur me elementë kriminalë me njohjen dhe njohurinë e atyre që hartojnë listat e kandidatëve. Ndryshe nga PS që dikush ka dalë me probleme më të shkuarën në raport me ligjin, ne nuk i kemi dhënë mbrojtje, por është përballur me ligjin. Shumë figura kanë dalë nga PS dhe janë përballur me ligjin të vetëm. Ndërkohë nga ana tjetër, kanë pasur të kallëzuar dhe në hetim, e Berisha dilte dhe i mbronte. PS funksionin me një organ kolegjial që është kryesia.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fatmir Mediu i jep fund dyshimeve: Marëveshja me Bashën do bëhet, nuk është hera e parë që e lëmë për në minutën e fundit
Deklarata e fortë e Astrit Patozit: Largohem nga politika nëse objektivat e Bindjes Demokratike nuk realizohen »
Article Logic
Execution time: 0.012665033340454
array(1) { ["section"]=> string(115) "gjylameti-ekipi-kundershtar-duket-nga-drejtuesi-qe-ka-ps-s-ka-qene-ndonjehere-e-lidhur-me-elemente-kriminale-239844" }