'Gjynah që përgojove Abaz Aliun', Petrit Vasili sulmon keq Ramën: Do kesh fatin e qenit në xhami...ngordhjen

Publikuar tek: politike, më 20:36 15-03-2019 'Gjynah që përgojove Abaz Aliun', Petrit Vasili sulmon keq Ramën: Do kesh fatin e qenit në xhami...ngordhjen

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI Petrit Vasili, ka sulmuar ashpër kryeministrin Rama, pak më parë, duke e krahasuar me 'fatin e qenit në xhami.'

'Edi Rama,qe beri gjynjah te madh ne Berat sot dhe pergojoji edhe shenjtin Abaz Aliun,do kete fatin e qenit ne xhami,pra.... ngordhjen', ka shkruar Petrit Vasili në Facebook.

Mesa duket ky reagim i ashpër i Vasilit vjen pas ironive të Ramës nga Berati ditën e sotme, i cili u shpreh se Shpiragu nuk e mban dot klithmën e Kryemadhit.                              

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0065538883209229
array(1) { ["section"]=> string(109) "gjynah-qe-pergojove-abaz-aliun-petrit-vasili-sulmon-keq-ramen-do-kesh-fatin-e-qenit-ne-xhami-ngordhjen-156575" }