Gjyqi i Shullazit, para trupit gjykues dëshmojnë Tahirin, Nikollën, Hodajn e Çipën

Publikuar tek: aktualitet, më 15:54 06-06-2017 Gjyqi i Shullazit, para trupit gjykues dëshmojnë Tahirin, Nikollën, Hodajn e Çipën

Gjykata e Krimeve Të Rënda Tiranë ka marr sot një vendim për gjyqin e Emiliano Shullazit.

Në gjyq, kundër Shullazit do të dëshmojnë ish-ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri, ish-ministrja e Arsimit Lindita Nikolla, ish- numri një i policisë së Tiranës Ervin Hodaj dhe ish-drejtori i Krimeve të Rënda Ardian Çipa.

Vendimi është marrë pas kërkesave të palëve të përfshira në gjyq.

Emiliano Shullazi dyshohet se ka kërcënuar të dorëhiqet nga gara ish-kandidatin për rektor të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni.

Gjyqi pritet të zhvillohet në 22 qershor.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Operacion i befasishëm, sekuestrohen 500 euro të falsifikuara, arrestohen 3 persona (EMRAT)
Kontrollet për drogë, Policia monitoron nga ajri gjithë qarkun Berat »
Article Logic
Execution time: 0.011127948760986
array(1) { ["section"]=> string(85) "gjyqi-i-shullazit-para-trupit-gjykues-deshmojne-tahirin-nikollen-hodajn-e-cipen-81456" }