Gjyqi me Saimir Tahirin, Edi Paloka shpallet fajtor dhe dënohet me gjobë

Publikuar tek: aktualitet, më 12:00 24-05-2017 Gjyqi me Saimir Tahirin, Edi Paloka shpallet fajtor dhe dënohet me gjobë

Gjykata e Tiranës dënon me 500 mijë lekë gjobë Edi Palokën për shpifje ndaj Saimir Tahirit në kohën kur ky i fundit ishte ministër i Brendshëm.

Tahiri e akuzoi Palokën për shpifje dhe sot gjykata e ka shpallur fajtor dhe i ka vendosur gjobë. Prokuroria nga ana tjetër kërkoi që kreu i Grupit Parlamentar të PD-së të shpallej i pafajshëm.

Ish-Ministri i Brendshëm Tahiri e ka paditur në Gjykatën e Lartë Palokën për shpifje në 2015, pasi ky i fundit e ka akuzuar si të lidhur me krimin dhe bandat kriminale në vend. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tërmet i fuqishëm në Bulqizë, lëkunden disa qytete të Shqipërisë
“U tmerruam, dolëm të gjithë jashtë!”, si e përjetuan tërmetin banorët e Bulqizës »
Article Logic
Execution time: 0.010596990585327
array(1) { ["section"]=> string(77) "gjyqi-me-saimir-tahirin-edi-paloka-shpallet-fajtor-dhe-denohet-me-gjobe-79790" }