Gjyqi për pallatin 17 katësh, dorëhiqet gjyqtari Arjan Qafa

Publikuar tek: kulture-art, më 16:04 24-05-2016 Gjyqi për pallatin 17 katësh, dorëhiqet gjyqtari Arjan Qafa

Gjyqtari Arjan Qafa, i denoncuar nga Bashkia e Tiranës për lidhjet e tij dhe konfliktin e interesit me kompaninë e ndërtimit “Gener 2”, ka dhënë dorëheqjen ditën e sotme.

Kërkesa e Arjan Qafës pritet të shqyrtohet nga Gjykata. Bashkia e Tiranës e ka kallëzuar në Prokurori gjyqtarin Arjan Qafa për konflikt interesi në gjykimin e çështjes së 5 pallateve 17-katëshe te Diga e Liqenit Artificial. Sipas këtij institucioni, “Qafa ka lidhje të ngushtë me firmën e ndërtimit, ndaj gjyqi është i montuar”. Ndërkaq, Apeli Adminstrativ sërish shtyu shqyrtimin e kërkesës së Bashkisë së kryeqytetit që kërkon përjashtimin e Arjan Qafës nga trupa gjykuese.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.15184712409973
array(1) { ["section"]=> string(64) "gjyqi-per-pallatin-17-katesh-dorehiqet-gjyqtari-arjan-qafa-41375" }