Gjyqi për Shullazin, rrëzohet kërkesa e avokatëve te Krimet e Rënda

Publikuar tek: aktualitet, më 10:10 10-04-2018 Gjyqi për Shullazin, rrëzohet kërkesa e avokatëve te Krimet e Rënda

Në seancën radhës për Emiljano Shullazin te Krimet e Rënda ditën e sotme është rrëzuar kërkesa e avokatëve lidhur me biznesmin Ylvi Beqaj.

Avokatët e Gilmando Danit dhe Endrit Zelës kërkuan si provë të dhënash TIMS të Ylvi Beqajt. Të dhëna që kishin të bënin me hyrje- dalje të Beqajt në nëntor-dhjetor të vitit 2014.

Sipas avokatëve në 5 raste Beqja, Dani dhe Zela kanë lëvruar çeqe në shuma të konsiderueshme parash nga llogaria e “Saudi Brother”. Në të njëjtën ditë ai ka dalë nga Shqipëria drejt Malit të Zi. Për këtë arsye është kërkuar të dërgohet një letërporosi në Mal të Zi, por është rrëzuar.

Shullazi dhe grupi i tij akuzohen për kanosje dhe gjobëvënie. Ndërsa gjyqi ndaj tyre orvatet prej vitesh.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Biznesi i vogël sot ul qepenat, ministri Ahmetaj jep lajmin e mirë e bën dhe një thirrje
Rrëfimi rrënqethës për gruan burrneshë: Si e zhvarrosi djalin 2-vjeçar dhe i ruaji kufomën për ta marrë me vete pas internimit »
Article Logic
Execution time: 0.020509004592896
array(1) { ["section"]=> string(73) "gjyqi-per-shullazin-rrezohet-kerkesa-e-avokateve-te-krimet-e-renda-116341" }