Gjyqtarja Pareshqevi Ademi mbetet në burg, pavarësisht problemeve shëndetësore

Publikuar tek: aktualitet, më 16:34 01-07-2015 Gjyqtarja Pareshqevi Ademi mbetet në burg, pavarësisht problemeve shëndetësore

Gjykata e Apelit nuk ka ndryshuar masën e sigurisë “arrest me burg” ndaj gjyqtares së Lezhës Parashqevi Ademi.

E arrestuar ditë më parë, gjyqtarja do të mbetet në burg edhe pse aktualisht është shtruar në spital si pasojë e problemeve me zemrën. Ademi u arrestua në flagrancë teksa merrte një zarf me një sasi prej 200 mijë lekësh në zyrën e saj për të mbyllur një çështje.

Me gjyqtaren u arrestua edhe Gjovalin Prendi në cilësinë e avokatit si dhe ndërmjetësit mes klientit dhe Ademit.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sezoni turistik/ Nis patrullimi i përbashkët policor Shqipëri-Kosovë
Automjeti përplas për vdekje të moshuarin në Kavajë »
Article Logic
Execution time: 0.011635065078735
array(1) { ["section"]=> string(83) "gjyqtarja-pareshqevi-ademi-mbetet-ne-burg-pavaresisht-problemeve-shendetesore-15105" }