Godasin me thikë fatorinon në Tiranë, arrestohet një person, një tjetër në kërkim (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:59 03-04-2018 Godasin me thikë fatorinon në Tiranë, arrestohet një person, një tjetër në kërkim (EMRI) Foto ilustruese

Është bërë i mundur arrestimi i shtetasin Hazbi Begu 23-vjeç, pasi goditi me thikë një fatorino në një nga urbanët e Tiranës.

Policia ka shpallur në kërkim shtetasin C.K., 28 vjeç, banues në Tiranë, pasi në rrugën dytësore Tiranë - Vorë në autobusin e linjës, bashkë me Hazbi Begun janë konfliktuar me fatorinon e autobusit për motive të dobëta, duke e qëlluar më pas me thikë.

I plagosuri R. M ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i plotë i policisë:

Nga Specialistët e Seksionit të Krimeve Kundër Jetës, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë nr. 6 Tiranë, është bërë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit

 • Hazbi Begu, 23 vjeç, banues në Fushë-Prezë.

Si dhe u shpall në kërkim shtetasi: C.K., 28 vjeç, banues në Tiranë Pasi më datë 02.04.2018, në rrugën dytësore Tiranë - Vorë në autobusin e linjës Tiranë-Vorë, shtetasi R.M., 23 vjeç, banues në Kodër-Kamëz, pasagjer, është konfliktuar për motive të dobëta me fatorinon e autobusit shtetasin H. Begu, 23 vjeç, banues në Fushë-Prezë dhe me kontrollorin e linjës për autobusët shtetasin C.K., 28 vjeç, banues në Tiranë. Më pas shtetasi C. K., në bashkëpunim me shtetasin Hazbi Begu e kanë goditur me mjet prerës thikë shtetasin R. M., i cili ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën. Materialet i kaluan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për kryerjen e veprës penale të “Vrasje me dashje” mbetur në tentativë kryer në bashkëpunim dhe “Prodhimi dhe mbajtje pa leje e armëve të ftohta” parashikuar nga nenet 76-22, 25 dhe 279 të Kodit Penal, në ngarkim të dyshuarve H. Begu dhe C. K.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Biftek, brinjë dhe fileto”, si shiste drogë shqiptari në biznesin e mishit (GODITET GRUPI KRIMINAL)
Rama i përgjigjet ashpër opozitës: E përdor Kukësin si shishe benzine (REAGIMI I PLOTË) »
Article Logic
Execution time: 0.013488054275513
array(1) { ["section"]=> string(91) "godasin-me-thike-fatorinon-ne-tirane-arrestohet-nje-person-nje-tjeter-ne-kerkim-emri-115488" }