Godet kryeministri Rama: Nuk jam diplomat i mirë

Publikuar tek: barometri, më 08:15 22-07-2018 Godet kryeministri Rama: Nuk jam diplomat i mirë

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë ekskluzive për median gjermane ZDF mediathek.

Teksa gazetari e pyet se si po ecin punët me Bashkimin Europian përgjigja e tij na habit të gjithëve.

“Dua të jem i sinqertë me ju. Nuk jam diplomat i mirë. Së pari mendoj se mund të bëhet edhe më keq, përpara se të bëhet më mirë.

 Është diçka e lidhur me faktin se Europa sot dominohet nga brezi i parë nuk e njohu luftën. Dhe duke mos e njohur luftën, ata nuk e kuptojnë plotësisht thelbin e asaj çfarë është Bashkimi Europian”, ka thënë kryeministri.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022804975509644
array(1) { ["section"]=> string(54) "godet-kryeministri-rama-nuk-jam-diplomat-i-mire-128696" }