Godet murin rrethues, plagoset shoferi dhe e shoqja por policia e prangos

Publikuar tek: aktualitet, më 13:19 19-01-2017 Godet murin rrethues, plagoset shoferi dhe e shoqja por policia e prangos Foto ilustruese

Arrestim i pazakontë ky por tërësisht i ligjshëm për Policinë e Shtetit pasi shoferi ka thyer rregullat e qarkullimit rrugor.

Në fshatin Bylysh në verilindje të Tepelenës drejtuesi i mjetit Dritan Rona, 47 vjeç, është arrestuar nga Policia, pasi aksidentalisht, ka goditur murin rrethues të banesës së tij.

Shoferi u lëndua vetë por ky aksidenti solli edhe plagosjen e bashkëshortes së tij Marjana Rona. 47 vjeçari aktualisht ndodhet në dhomat e paraburgimit ndërsa pritet që nesër gjyqësori të marrë një masë arresti ndaj tij.

Sipas burimeve policore, drejtuesi Dritan Rona ka qenë duke dalë nga shtëpia e tij me automjetin Toyota me targa AA575FD por menjëherë humbi kontrollin e mjetit dhe për pasojë u përplas me murin rrethues të banesës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndriçohet rruga nga mbikalimi deri në Kamëz, projekt edhe për hyrjen nga Kombinati
Aksident i rëndë në Tiranë, autobusi i Kamzës përplaset me autobusin e nxënësve të shkollës: 4 fëmijë në spital »
Article Logic
Execution time: 0.011149883270264
array(1) { ["section"]=> string(78) "godet-murin-rrethues-plagoset-shoferi-dhe-e-shoqja-por-policia-e-prangos-66016" }