Goditen dy raste të ‘mitdhënies’, prangosen 2 shoferë (Emrat dhe Video)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:47 06-02-2017

Policia Rrugore ka goditur gjatë 12 orëve të fundit goditen 2 raste të tjera të "Mitëdhënies", një rast nga Patrulla e Përgjithshme Tiranë dhe një rast nga Policia Rrugore Librazhd, Elbasan.

Në Tiranë një 39-vjeçar ka tentuar të korruptojë punonjësit e Patrullës së Përgjithshme për të shmangur kontrollin e dokumentacionit për lëndën drusore që transportonte. Burime të policisë bëjnë me dije se është arrestuar shtetasi me iniciale L. H., 39 vjeç, banues Tiranë. Në momentin që Patrulla e Përgjithshme i ka kërkuar dokumentacioni për lëndën drusore, drejtuesi i automjetit ka tentuar t’i japë 1000 lekë punonjësit të Policisë, për t’iu shmangur këtij kontrolli.

Po ashtu në Librazhd një me qëllim që t'i shmangej masës administrative një 51-vjeçar i ka ofruar para punonjësit të polciisë.

Burime të polciisë bëjnë me dije se është arrestuar në flagrancë drejtuesi i mjetit shtetasi D.D, 51 vjeç, banues në fshatin Katjel Librazhd.

Arrestimi i tij u bë pasi në aksin rrugor Urakë – Qaf Thanë, është ndaluar nga Patrulla e Policisë Rrugore, për arsye se ka qenë duke drejtuar mjetin tip “Benz” në shkelje të Kodit Rrugor. Në momentin e ndalimit ky shtetas ka tentuar t'i jap 1000 lekë punonjësit të Policisë Rrugore me qëllim që t’i shmangej masës administrative për mosvendosje të rripit të sigurimit

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Drejtonin automjetet të dehur dhe pa patentë, arrestohen 2 persona (Emrat)
3 minatorë kinezë ende nën tokë në nivelin 21 të minierës në Bulqizë, grupet e shpëtimit arrijnë nivelin 14 »
Article Logic
Execution time: 0.011084079742432
array(1) { ["section"]=> string(62) "goditen-dy-raste-te-mitdhenies-prangosen-2-shofere-emrat-67851" }