Goditet banda e drogës në Londër, mes të arrestuarve edhe shqiptarë (Emrat)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:36 25-02-2017 Goditet banda e drogës në Londër, mes të arrestuarve edhe shqiptarë (Emrat)

Policia e Londrës ka goditur një bandë të trafikut të lëndëve narkotike dhe ka vënë në pranga 8 persona.

Sipas britanikes ‘The Herald’ të 8-të personat në bashkëpunim me njëri tjetrin kishin trafikuar drogë me vlerë 500.000 paund në zonat Birmingham dhe Londër.

Pas arrestimit ata janë përballur me gjykatën nga ku kanë marrë edhe dënimin me 25 vite e 10 muaj burg.

Mes të dënuarve janë edhe shqiptarët Shkëlzen Hasani, 29 vjeç dhe Lavir Sakaj.

Mësohet se Hasani është dënuar me 4 vite e 2 muaj, ndërsa Sakaj është dënuar me 4 vite e 6 muaj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lagështira në rrugë përmbys dy kamionë në Durrës, plagosen shoferët
Veliaj: Korrupsioni në gjykata i ka bllokuar 40 projekte bashkisë, vettingu i domosdoshëm »
Article Logic
Execution time: 0.010530948638916
array(1) { ["section"]=> string(78) "goditet-banda-e-droges-ne-londer-mes-te-arrestuarve-edhe-shqiptare-emrat-69919" }