Goditet banda e shqiptarëve që vidhnin shkolla në Itali, 7 të arrestuar

Publikuar tek: aktualitet, më 23:14 23-08-2019 Goditet banda e shqiptarëve që vidhnin shkolla në Itali, 7 të arrestuar Sekuestrimi i materialeve te vjedhura nga 7 te rinjte shqiptare

Policia italiane gjatë ditës së sotme ka goditur në Xhenova një një grup adoleshentësh shqiptarë të cilët vidhnin materiale në shkolla.

Sipas mediave italiane, policia ka arrestuar 7 të rinj shqiptarë të cilët kishin grabitur në dy shkolla kompjutera dhe materiale të tjera me vlera të konsiderueshme.

Raportohet se adoleshentët ishin të moshës nga 18-20 vjeç si dhe me dokumente të rregullta qëndrimi në Itali.

Grupi i të rinjve u arrestua nga policia e Xhenovës mëngjesin e sotëm. 

asas.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071449279785156
array(1) { ["section"]=> string(77) "goditet-banda-e-shqiptareve-qe-vidhnin-shkolla-ne-itali-7-te-arrestuar-176151" }