Goditet banda e trafikut të drogës dhe prostitucionit, kapen edhe 8 shqiptarë

Publikuar tek: aktualitet, më 09:20 04-06-2015 Goditet banda e trafikut të drogës dhe prostitucionit, kapen edhe 8 shqiptarë

Policia e shqiptare në bashkëpunim me autoritetet italiane kanë goditur një grup të strukturuar kriminal, i cili merrej me  “shpërndarjen e lëndëve narkotike dhe shfrytëzmin e prostitucionit”. Nga të arrestuarit,  5 persona janë  Rumunë, 1 person është  italin dhe  tetë të tjerë shtetas shqiptarë. Dy prej shqiptarëve janë arrestuar në Shqipëri, ndërsa arrestimi i personave të tjerë është kryer në Itali.

Operacioni ndërkombëtar i koduar  “BALCANIA”,  është zhvilluar sot rreth orës 05:30,në Itali në qytetet Rimini, Foggia, Ravenna dhe Piacenza dhe në Shqipëri në qytetet Tiranë dhe Durrës.

Aktiviteti kriminal i këtij grupi ishte  fokusuar në zonën e Riminit.

Shtetasit shqiptarë të arrestuar janë me me iniciale, A.H, E.C, A.D, E.SH, E.V dhe G.D., ndërsa dy të arrestuarit nga autoritet shqiptare janë Ergyst ÇEKA, 26 vjeç, banues në Tiranë dhe Kujtim JANGOZI, 40 vjeç, banues në Krujë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bashkëshortja e mësuesit pedofil: Nëse e ka bërë do i jap duart
Kërcënimi i gazetares, reagon Unioni:Të dënohet kërcënuesi, në shoqëri nuk mund të lejohen mendësi terroristësh »
Article Logic
Execution time: 0.013506889343262
array(1) { ["section"]=> string(82) "goditet-banda-e-trafikut-te-droges-dhe-prostitucionit-kapen-edhe-8-shqiptare-12650" }