Goditet grupi që grabiti karburantet në pak minuta me armë e maska në Durrës: 2 në pranga 1 në kërkim (EMRAT- VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:04 10-01-2017
Durres-Grabitesit e karburanteve by newsbomb-al

Kapet grupi i grabitësve të karburaneve në Durrës. Policia ka arrestuar shtetasit Klajdi Pupa, 20 vjeç dhe Florian Thana, 19 vjeç të cilët me armë e maska grabitën 2 karburante brenda pak minutash.

Gjithashtu në kërkim është shpallur edhe shtetasi me inicialet B.K 20 vjeç.

SI GRABITËN DITËN E DJESHME 3 djemtë:

Një pikë karburanti është grabitur në orët e para të mëngjesit në autostradën Durrës-Tiranë. Burime të policisë së Durrësit bëjnë të ditur se rreth orës 02.50, tre persona kanë grabitur një pikë karburanti që ndodhet pranë mbikalimit të Fllakës. Të armatosurit kanë kërcënuar rojet e karburantit me një pistoletë dhe më pas kanë marrë xhiron ditore, një shumë të përafërt me 150 deri 200 mijë lekë. Autorët e kësaj grabitjeje janë larguar më pas me një automjet tip Ford. menjëherë policia u vu në ndjekje të tyre ndërsa dy javë më parë, një tjetër karburant që ndodhet në afërsi të Urës së Dajlanit, ra pre e grabitësve.

Grabitësit hynë nga pjesa e pasme e godinës duke thyer xhamat e këtij objekti duke marrë në kasafortë rreth 200 000 lekë dhe disa tollona karburanti.

Hetimet për grupin e mirëorgnaizuar vazhdojnë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nuk i binden urdhërit për kontroll dhe e qëllojnë me grusht policin , arrestohen 3 persona në Tiranë (Emrat)
Raportojnë Emergjencat Civile: Të gjitha akset kombëtare të kalueshme »
Article Logic
Execution time: 0.011620998382568
array(1) { ["section"]=> string(112) "goditet-grupi-qe-grabiti-karburantet-ne-pak-minuta-me-arme-e-maska-ne-durres-2-ne-pranga-1-ne-kerkim-emrat-65101" }