Goditet një tjetër rast i kultivimit të drogës, sekuestrohen fidanë kanabisi e armë, arrestohet 20 vjeçari (EMRI dhe VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:16 16-05-2017 Goditet një tjetër rast i kultivimit të drogës, sekuestrohen fidanë kanabisi e armë, arrestohet 20 vjeçari (EMRI dhe VIDEO)

Fushë Krujë- Po vijon zbatimi i planit të masave për goditjen e rasteve të kultivimit të bimëve narkotike. Janë sekuestruar lëndë narkotike, fidanë Cannabis Sativa si edhe armë zjarri si dhe është arrestuar në flagrancë një shtetas.

Policia bën me dije se specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Krujë, në zbatim të planit të masave për kontrolle në sera dhe çdo vendi të mundshëm, me qëllim parandalimin e kultvimit të bimëve narkotike, mesditën e sotme kanë goditur një rast të tillë.

Në bazë të informacione të marrë nga Strukturat Policore dhe pas një pune hetimore të mirëorganizuar, kanë bërë të mundur arrestimin në flagrancë të shtetasit Anxhelo Mehmeti 20 vjeç, banues në Tiranë.

Ditën e sotme gjatë kontrollit të ushtruar në Fushë-Krujë, në fshatin Kameras, në breg të lumit u konstatua një sipërfaqe toke me fidanë dhe bimë narkotike Cannabis Sattiva.

Në vijim të kontrolleve të ushtruara u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provave materiale:

 • 60 fidanë të dyshuara të llojit Cannabis Sattiva;

• 55 bimë të dyshuara të llojit Cannabis Sattiva;

• një sasi lënde narkotike e dyshuar e llojit Cannabis Sattiva;

• një pushkë model 63.

Shtetasi i arrestuar kishte përshtatur një ambient për të qëndruar, në tokën ku u gjetën fidanët dhe bimët narkotike. A.Mehmeti është person me precedenët penalë të mëparshëm në fushën veprave penale të narkotikëve dhe dhunë në familje.

Grupi hetimor vijon punën për identifikimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë aktivitet kriminal. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë për veprime të mëtejshme për veprat penale"Kultivmi I bimëve narkotike"dhe”Mbajtja pa leje e armëve luftarake dje e municionit” parashikuar në nenin 284 dhe 278/4 të Kodit Penal.


video-1494940156 by newsbomb-al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjendet një trup i pajetë në Dajt, i djegur plotësisht
Aksident, motorri përplas kalimtarin para ambasadës amerikane »
Article Logic
Execution time: 0.011842012405396
array(1) { ["section"]=> string(125) "goditet-nje-tjeter-rast-i-kultivimit-te-droges-sekuestrohen-fidane-kanabisi-e-arme-arrestohet-20-vjecari-emri-dhe-video-78823" }