Goditet një tjetër rast tafikimi droge nga Durrësi në Itali, arrestohet 41-vjeçari. Ku e kishte fshehur lëndën narkotike

Publikuar tek: aktualitet, më 09:26 14-05-2017 Goditet një tjetër rast tafikimi droge nga Durrësi në Itali, arrestohet 41-vjeçari. Ku e kishte fshehur lëndën narkotike

Policia e Durrësit ka goditur një tjetër rast të trafikimit të lëndëve narkotike, duke vënë në pranga Arben Dobrozi dhe sekuestruar 23.2 kilogram drogë .

Sipas të dhënave zyrtare, dje gjatë kontrollit të ushtruar në Vijën e Dytë në PKK Durrës, nga Shërbimet e Policisë Kufitare, në automjetin tip 'Benz' me targa AA 630 PY, në pjesën e traversës gjatësore, poshtë automjetit, në krahun e majtë dhe të djathtë, ishin vendosur tuba llamarine në formë të rrumbullakët, më brendësi të së cilave u konstatuan disa pako me lëndë narkotike, të mbështjella me natriban.

Policia po vijojnë hetimet për arrestimin e personave të tjerë të përfshirë në grupin e trafikantëve. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sekuestrohen 23 mijë metra katrorë tokë, akuzohet ish-drejtuesi i Hipotekës në Shkodër dhe ish-juristi për falsifikim dokumentesh
Vetëvaret me kabull elektrik brenda shtëpisë 47 -vjeçari »
Article Logic
Execution time: 0.0099251270294189
array(1) { ["section"]=> string(124) "goditet-nje-tjeter-rast-tafikimi-droge-nga-durresi-ne-itali-arrestohet-41-vjecari-ku-e-kishte-fshehur-lenden-narkotike-78587" }