Goditet rrjet ndërkombëtar i kokainës: Sekuestrohen 754 kile “mall”, arrestohen 9 trafikantët (VIDEO- Ku ishte fshehur droga)

Publikuar tek: bota, më 14:49 19-01-2018 Goditet rrjet ndërkombëtar i kokainës: Sekuestrohen 754 kile “mall”, arrestohen 9 trafikantët (VIDEO- Ku ishte fshehur droga)

Policia kombëtare spanjolle në bashkëpunim me policinë portugeze ka kryer mëngjesin e djeshëm një megaoperacion të një rrjeti narkotrafikantësh kokaine, ndërkohë që ka sekuestruar plot 745 kile të substancës narkotike që vinte nga Amerika e Jugut.

Droga ka hyrë në Evropë nga porti i Lisbonës, ku erdhi e fshehur brenda frutit të ananasit. Masa e brendshme e ananasit ishte hequr dhe ishin vendosur cilindra të mbushur me kokainë siç shpjegon e përditshmja spanjolle El Mundo.

Janë arrestuar 9 persona që sipas policisë, janë pjesë e këtij transporti.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013219118118286
array(1) { ["section"]=> string(125) "goditet-rrjet-nderkombetar-i-kokaines-sekuestrohen-754-kile-mall-arrestohen-9-trafikantet-video-ku-ishte-fshehur-droga-107162" }