Goditet sërish rrjeti elektrik i OSHEE, firma private dëmton fidrin e Tensionit të Mesëm në Laprakë (Foto)

Publikuar tek: ekonomi, më 12:33 04-12-2016 Goditet sërish rrjeti elektrik i OSHEE, firma private dëmton fidrin e Tensionit të Mesëm në Laprakë (Foto)

Rrjeti elektrik i OSHEE vijon të goditet sërish.

Sipas OSHEE vetëm sot janë regjistruar dy raste, një në Laprakë ku një firmë private ka dëmtuar fidrin e Tensionit të Mesëm në Laprakë dhe shtyllën e fidrit 9, që lidhet me Nstacionin e Zogut të Zi.

Njoftimi i OSHEE:

Rrjeti elektrik i OSHEE vazhdon të goditet sërish, sot në dy raste:


E para, ne zonën e Laprakës ku nje firmë private, për llogari të Ujësjellesit dëmtoi fidrin e Tensionit të Mesëm, duke lene pa energji për mbi 3 orë banoret e zonës (foto e demtimit të kabullit)


E dyta, një makine godet shtyllën e fidrit 9, që lidhet me Nst e Zogut të Zi 35 kV, duke lënë banorët 10 min pa energji.

Këto fenomene ndikojnë negativisht dhe infektojnë rrjetin, shfaqur ndikim edhe në linjat e tjera!

oshe_so.jpgoshe_so1.jpgoshe_se2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098640918731689
array(1) { ["section"]=> string(109) "goditet-serish-rrjeti-elektrik-i-oshee-firma-private-demton-fidrin-e-tensionit-te-mesem-ne-laprake-foto-61538" }