GODITET SHBA-ja, stuhia Alberto kalon pritshmëritë

Publikuar tek: bota, më 22:25 25-05-2018 GODITET SHBA-ja, stuhia Alberto kalon pritshmëritë Harta e stuhisë

Një stuhi e fuqishme pritet të godasë SHBA-në ditët në vijim, pas reshjeve të dendura të shiut dhe erërave të forta që banorët e ishujve Karaibe kanë përjetuar orët e fundit.

Sipas mediave të huaja, stuhia subtropikale Alberto ka goditur fillimisht një pjesë të Meksikës, Kubës dhe Floridas, ndërsa pritet që ajo të ngjitet lart ditën e shtunë në territor me intensitet më të lartë.

Sakaq meteorologët kanë paralajmëruar evakuimin e banorëve të zonave të prekura, sepse sipas tyre stuhia po kalon çdo parashikim duke rrezikuar të kthehet në një uragan të frikshëm.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011687040328979
array(1) { ["section"]=> string(56) "goditet-shba-ja-stuhia-alberto-kalon-pritshmerite-122109" }